הקרן הישראלית לפיתוח מנהיגות נוסדה בשנת 2016 מתוך הבנה כי הדור הצעיר הם תקוותינו לעתיד. אנו מאמינים שכל שינוי חברתי וסביבתי מתחיל קודם כל בשינוי עצמי. ולכן נקודת ההתחלה לשינוי חברתי מהותי תחילתה בהכרה עצמית ושורשית תוך כדי הבנת החוזקות האישיות של כל אחד ואחת. אנו מאמינים כי עוצמתו של אדם, בדיוק כמו בטבע, נמצאת בחוזק שורשיו. שורשים אלה הינם פנימיים ומבוססים על ניסיון העבר שלנו, על הערכים שלנו, על ההיסטוריה המשפחתית, הדורית והתרבותית שלנו. זאת בין אם שורשינו מתחילים במקרא התנ"כית ועד לעיצוב החברה הישראלית העכשווית, אנו מאמינים כי מנהיג צריך למצוא את מטרתו/ ייעודו בחיים, ולהיות מחובר לשורשיו המהווים בסיס לכלל ערכיו. ואז יוכל להיות בעל השפעה, וחלק מיצירת חברת מופת בישראל. 

"מנהיגות הינה השפעה. לא סמכות". קן ליר

 

חזון הקרן הישראלית לפיתוח מנהיגות:


"לחדש את רוח המנהיגות הישראלית למען מנהיגות משרתת בדורות הבאים."

 

שליחות הקרן:


לפתח מופת אישי במדינת ישראל, באמצעות בניית תוכניות מנהיגות בכל תחומי הדעת והחיים.

הקרן הישראלית לפיתוח מנהיגות שואפת לחזק ולטפח את דור המנהיגים והמנהיגות הבא של מדינת ישראל. המבוסס על מנהיגות  משרתת ורבגונית השותפה ליצירת חברת מופת שמחוברת לשורשיה, לערכיה, הדוגלת בערבות הדדית, תומכת ומעצימה ומאמינה בטוב שבאדם. 

"וַיִּרְעֵם כְּתֹם לְבָבוֹ וּבִתְבוּנוֹת כַּפָּיו יַנְחֵם" תהלים ע"ח פס' עב'

 

מטרות

  • פיתוח שותפויות בין ישראל לארצות הברית, וחיזוק הקשר בין ישראל לעולם. 
  • הקמה וניהול של מרכזי חינוך ופיתוח מנהיגות לכלל שכבות האוכלוסייה, אשר יציעו תוכניות ייחודיות המשלבות הקניית ערכים, פיתוח מיומנויות, ניהול ומנהיגות באמצעות פעילויות אתגריות ועיבוד תהליכים קבוצתיים. המטרה תקודם בין היתר, על ידי שיתוף פעולה עם רשויות מוניציפליות וממשלתיות.
  • יצירת שיתופי פעולה מעשיים בין המיעוטים השונים החיים במדינה בנושאים הקשורים לערכי המדינה, זהות לאומית, מנהיגות, מסחר ושלום.